همه بدانند

آسیب برای نهی از منکر

 

 

 

آیت‌الله توکل، بخاطر نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت

به گزارش مشرق، سایت بلاغ نوشت: آیت الله توکل استاد اخلاق حوزه علمیه بابل و نماینده یکی از ادوار گذشته مجلس خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بدحجاب توسط همسر این زن مورد ضرب و

شتم قرار گرفت. این اتفاق زمانی رخ داد که این زن و شوهر خودروی خود را در مقابل منزل آیت الله توکل پارک نموده و پس از پیاده شدن از خودروی خود، با توجه به آنکه این زن حجاب مناسبی نداشته از سوی آیت الله توکل مورد امر به معروف قرار می گیرد که همسر وی با این استاد اخلاق درگیر می شود و پس از درخواست آیت الله توکل از وی برای پایان قائله، وی  اظهار داشته: «دل خوشی از شما ندارم، شما به چه حقی به خانم من بابت حجابش تذکر دادید و ...» آیت الله توکل در پاسـخ گفت: « امر به معروف وظیفه من می باشد، حتی اگر به قیمت جانم تمام شود » که در این حین این فرد اقدام به ضرب و شتم ایشان نمود.

چندی پیش نیز یک آمر به معروف در چمستان نور به دلیل تذکر به دو مسافر که با پوشش بسیار نامناسب از سوی آنان مورد حمله قرار گرفته و از ناحیه گردن به وسیله شیشه نوشابه مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

رواج این گونه ضرب و شتم ها و اهانت ها به آمرین معروف و عدم برخورد مناسب با ضاربین این جرات را به اهانت کنندگان به شعائر اسلامی می دهد که به راحتی هنجارهای فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی را زیر پا بگذارند و امر به معروف و نهی از منکر به راحتی به دست فراموشی سپرده شود.

آری...

چه بسیار مومنانی که برای پیشگیری از فساد در جامعه در صورت های گوناگون به امر به معروف ونهی ازمنکر پرداختند و در این راه شهید شدند و چه بسیار انسان های کوته اندیش و هوسرانی که برای اثبات حقانیت افکار و اعمال اشتباه خود و یا زمانی که در بن بست عقاید و اعمالشان ، راه تسلیم در برابر امر خدا را در پیش نمی گیرند و گستاخانه دست به ضرب و شتم آمرین به معروف می زنند..